60 minučių. Rūdninkuose dešimtys migrantų reikalauja laisvės

60 minučių

2021.09.06 17:05

60 minučių. Rūdninkuose dešimtys migrantų reikalauja laisvės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šalčininkų rajone, Rūdininkų poligone, kilo neramumai migrantų stovykloje.

Keliasdešimt neteisėtų migrantų reikalauja laisvės, ant kartono pasidarę plakatus su užrašais „Gelbėkit mus“. Čia esantys migrantai yra iš Šri Lankos, Afganistano, Irano, Irako, Indijos, Sirijos, Afrikos šalių.

Vilniuje, Naujininkuose, Jaroševičiaus gatvėje esančiuose nakvynės namuose jau netrukus gali būti apgyvendinami pažeidžiami migrantai. Šią vietą iš Vilniaus savivaldybės pasiūlytų objektų pasirinko Vyriausybė. Tiesa, savivaldybė iškart įspėjo, kad siūlomas pastatas yra šalia kitų gyvenamųjų pastatų, todėl galima numatyti aktyvių gyventojų ir bendruomenių nepasitenkinimą.

Netrukus įsigalios griežtesni suvaržymai neturintiems galimybių paso. Todėl šiandien premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su profesinių sąjungų ir darbdavių atstovais ir aptarė galimus sunkumus. Prieš mėnesį premjerė tvirtino, kad jei skiepijimasis vyks pakankamai intensyviai ir situacija stabilizuosis, Vyriausybė galėtų sprendimus atšaukti ar pakeisti.

Ved. Liepa Želnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.