Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie miestų žaliąją infrastruktūrą ir žalumo indeksą

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie miestų žaliąją infrastruktūrą ir žalumo indeksą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasaulio miestai susiduria su klimato krizės padariniais, augančia temperatūra, kritulių apimčių augimu, biologinės įvairovės praradimu. Kietųjų paviršių kiekis miestuose atsisuka prieš mus pačius: asfaltas, bei kiti kietieji horizontalūs ir vertikalūs paviršiai įkaista, lėtai vėsta. Strategiškai formuojant žaliųjų erdvių bei natūralių ir pusiau natūralių ekosistemų tinklą, miestai gali sėkmingai prisitaikyti prie klimato krizės padarinių.

Apie žaliąją infrastruktūrą, miestų žalumo indeksą, užsienio praktikas, situaciją Lietuvos miestuose bei Klaipėdoje, Visagine bei Alytuje vykusias dirbtuves, skirtas miestų žalumo indeksui, kalbamės su programos programos „Kurk Lietuvai” dalyviai, kurie Aplinkos ministerijoje 2020-2021 m. vykdė projektą, skirtą miestų žaliajai infrastruktūrai. Lados svečiai – architektės Gintarė Kapočiūtė ir Gaudrė Znutaitė bei urbanistas Ignas Kazlauskas.

Ved. Miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec

Daugiau informacijos apie žaliąją infrastruktūrą galite rasti https://am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/gamtos-apsauga/ekosistemines-paslaugos/zalioji-infrastruktura-ir-miestu-ekosistemines-paslaugos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.