Gimtoji žemė. Sėklos, aliejus ir kanapiniai rankšluosčiai

Gimtoji žemė

2021.09.06 06:07

Gimtoji žemė. Sėklos, aliejus ir kanapiniai rankšluosčiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jaunasis ūkininkas Titas Vertelka ekologiškai augina 3 ha pluoštinių kanapių. Iš žiedų daro arbatą, spaudžia sėklų aliejų, greitai pasiūlys ir kanapinių rankšluosčių. Susibūręs jaunimas imasi netradicinių veiklų ir atgaivina Širvintų rajono Strazdų kaimą.

ŽŪM netikėtai paskelbė, kad dar šiemet neariminei žemdirbystei Lietuvoje skatinti numatoma skirti 8 mln. eurų. Kas lėmė tokią paramą, kaip žinią vertina patys ūkininkai? Ministro Kęstučio Navicko ir Neariminės žemdirbystės asociacijos vadovo, ūkininko Jono Venslovo paaiškinimai.

Dar tarpukariu statyta Tauragės rajono Batakių geležinkelio stotis neveikia jau dešimtmetį. Anksčiau žmonės keliavo, žemės ūkiui atveždavo trąšas, o dabar traukiniai nestoja. Pasikeitė ir gyvenvietės pavadinimas. Prisiminimais dalijasi buvęs stoties viršininkas Juozas Janušaitis.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.