Radijo dokumentika. Jie vyko padėti. Lietuvos kariai Afganistane

Radijo dokumentika

2021.09.05 11:05

Radijo dokumentika. Jie vyko padėti. Lietuvos kariai Afganistane

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

2002-ųjų lapkritį, praėjus metams po JAV invazijos į Afganistaną, prie amerikiečių pajėgų prisijungė ir Lietuvos kariai. Vėliau šalis įsitraukė į daugiau NATO misijų, pradėjo vadovauti Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG).

Taip apie 5 tūkst. Lietuvos karių pakaitomis Afganistane praleido beveik 20 metų ir tai tapo didžiausia šalies karine misija.

Radijo dokumentikoje pirmųjų misijų kariai pasakoja, kad norėjo pamatyti „kaip viskas vyksta iš tikrųjų“ ir „pritaikyti žinias praktikoje“, o kartu prisipažįsta, kad susidūrus su realybe tas požiūris dažnai keitėsi.

Autorė Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.