Ryto garsai

Ryto garsai

2021.09.05 07:05

Ryto garsai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiais metais Lietuva susiduria su gausybe protesto akcijų. Gegužės 15 dieną Vilniuje vyko Šeimų maršas, rugpjūčio 10-ąją prie Seimo vykęs mitingas baigėsi riaušėmis. Kaune įvyko LGBT eitynės, o rugsėjo 10-ąją Šeimų sąjūdis Vilniuje vėl planuoja didžiulę protesto akciją. Kaip užtikrinamas visuomenės saugumas, suvaldomos minios žmonių, kokios užduotys keliamos policijos pareigūnams ir kaip jie yra ruošiami masiniams neramumams? Apie tai pokalbis studijoje su policijos mokyklos dėstytoju-instruktoriumi Daliumi Mackela.

Rugsėjis - sėjos metas. Kodėl nakčiai negalima palikti akėčių lauke ir kiek skirtingų pavadinimų senovėje turėjo šis mėnuo, pasakoja etnologas Libertas Klimka.

Ekonomistai pastebi, kad keičiasi pirkėjų tendencijos. Kaina - nebepagrindinis prekės ar paslaugos įsigijimo kriterijus. Vartotojai linkę sumokėti daugiau už produktą, kuris pagamintas tvariai, laikantis socialinės atsakomybės principų. Be to, žmonės vis dažniau ieško personalizuotų, t.y. tik konkrečiam vartotojui pritaikytų produktų. Pokalbis studijoje su tarptautinės rinkų tyrimo bendrovės "Euromonitor International" ekonomikos ir vartotojų analizės padalinio vadovė Indre Čėsniene.

Uogų augintojai derliumi šiemet nesiskundžia. Bet uogų augintojų asociacija skatina auginti retesnes uogas, neapsiriboti braškėmis, avietėmis ir šilauogėms - nors šios trys uogos populiariausios ir labiausiai perkamos. Kokios uogos gali atnešti turtus - Rūtos Ribačiauskienės reportaže.

Pastaraisiais metais smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės susiduria su skolinimo problemomis. Tai parodė Lietuvos banko ir Konkurencijos tarybos Atliktas tyriiimas. Tačiau patys verslininkai teigia, kad situacija tęsiasi daugiau nei dešimtmetį, jos nebuvo matyti dėl netiNkamai analizuojamų statistinių duomenų. Tyriiimo autoriai, bankai ir verslininkai vieningai sutinka, kad pokyčiai būtini. Kokie jie galėtų būti, domėjosi Gabrielius Grubinskas.

Mariaus Jokūbaičios iš vykusios vadovų konferencijos EBIT parengtas interviu su Mykolo Romerio universiteto doktorantu Evaldu Mikalajūnu apie kripto meną.

Kaip neregiui vaikui nupasakoti skruzdėlę, kurios jis negali ne tik matyti, bet ir paliesti? Atsakymą galima rasti taktilinėse knygose, kurias liesdami neregiai ir silpnaregiai vaikai ne tik jaučia, bet ir girdi. Lietuvos aklųjų biblioteka iki lapkričio 15-os dienos laukia siūlymų iš tokių knygų kūrėjų. Pasakoja Gabija Raslanaitė.

Ved. Daumantas Butkus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.