Sindromas. Kada baimė susirgti tampa liga, o simuliavimas – Miunhauzeno sindromu?

Sindromas

2021.09.02 19:05

Sindromas. Kada baimė susirgti tampa liga, o simuliavimas – Miunhauzeno sindromu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Miunhauzeno sindromas ir hipochondrija – du skirtingi psichiatriniai sutrikimai, pasižymintys tuo, jog menama ir išgalvota liga daro didelę įtaką žmogaus ir jo artimųjų gyvenimui.

Miunhauzeno sindromą gydytojai psichiatrai apibūdina kaip melagingus arba įteigtus nusiskundimus sveikata. Priešingai nei Miunhauzeno sindromas, hipochondriją būtų galima apibūdinti kaip pernelyg didelį susirūpinimą sveikata, ligų ieškojimą jų net nesant.

Pirmoje „Sindromo“ laidoje – pokalbis su gydytoju psichiatru Edgaru Dlugausku apie tai, kada perdėtas susirūpinimas sveikata tampa hipochondrija, o ligų išgalvojimas Miunhauzeno sindromu. Gydytojo patarimai, kaip puoselėti psichikos sveikatą ir mažinti nerimą pandemijos akivaizdoje.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.