60 minučių. Kyšininkavimu įtariamam teisėjui prašoma naikinti teisinę neliečiamybę

60 minučių

2021.09.01 17:05

60 minučių. Kyšininkavimu įtariamam teisėjui prašoma naikinti teisinę neliečiamybę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Mokyklose, aukštojo ir profesinio mokslo įstaigose prasidėjo mokslo metai. Jie Vyriausybės sprendimu, nepaisant nerimo dėl COVID-19 plitimo, vyks kontaktiniu būdu.

Parlamentinės partijos pasirašė susitarimą dėl švietimo politikos iki 2030-ųjų. Dokumentas apima aštuoniolika konkrečių įsipareigojimų švietimo srityje.

Teisėsauga pareiškė įtarimus dviem Kauno advokatams ir advokatės kontoros darbuotojui dėl teisėjo papirkimo, pačiam teisėjui prašoma naikinti teisinę neliečiamybę. Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl leidimo patraukti teisėją R. Grigą baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Leidus tai padaryti, teisėjas būtų nušalintas nuo pareigų.

Vyriausybė pritarė siūlymui minimalią mėnesio algą nuo kitų metų didinti nuo 642 iki 730 eurų. Penktadienį siūlymas bus teikiamas Trišalei tarybai, o galutinį sprendimą Vyriausybė turėtų priimti spalį, kai Seimui bus teikiamas 2022 metų biudžeto projektas.

Jungtinių Valstijų prezidentas savo šalies karių išvedimą iš Afganistano vadina „geriausiu sprendimu Amerikai“. Joe Bidenas specialiame kreipimesi dvi savaites trukusią istorinę žmonių evakuaciją pavadino „nepaprasta sėkme“, teigdamas, kad jokia kita šalis tokio masto operacijos nebūtų suorganizavusi.

Klaipėdos uoste laukiama antrojo šį sezoną kruizinio laivo. Tačiau turizmo specialistai sunerimę. Didžioji dalis atvykstančių turistų – ne Europos Sąjungos piliečiai. Ir nors yra pilnai vakcinuoti, bendrijoje galiojančio žaliojo paso jie neturi.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.