N-14

Romantinė drama „Švediška meilės istorija“

Europos kinas. Švedų režisieriaus Roy Anderssono filmų retrospektyva.

Švediška meilės istorija (En karlekshistoria).

Romantinė drama. 1970 m. Ispanija, Švedija. N-14. Režisierius: Roy Andersson.

Vaidina: Ann-Sofie Kylin, Rolf Sohlman, Anita Lindblom, Bertil Norstrom, Lennart Tellfelt, Margreth Weivers, Arne Andersson, Maud Backeus, Verner Edberg, Bjorn Andresen

Debiutinis Roy Anderssono pilnametražis filmas „Švediška meilės istorija“ – tai saulėta, optimistiška juosta, primenanti ankstyvuosius kino meistro Ingmaro Bergmano darbus. Pats režisierius prisipažino, kad juostą nufilmavo veikiamas čekų Naujosios bangos.

Filmas pasakoja dviejų jaunuolių meilės istoriją. Matome, kaip Anika ir Peras susipažįsta, mums pristatoma jų aplinka ir namai. Atskleidžiami jaunuolių kartu patiriami jausmai: netikrumas, baimė, švelnumas ir džiaugsmas. O šalia – jų tėvų realybė, prarastoji turtingosios Švedijos karta. Jie pikti ir užsisklendę. Jų svajones apie ateitį prarijo kasdienybės rutina su mašinų taisymo dirbtuvėmis ir šaldytuvų pardavimo agentūra. Berniuko tėvas remontuoja mašinas – jis atstovauja darbininkų klasei, o mergaitės tėvas yra šaldytuvų prekeivis – jis iš neseniai praturtėjusios vidurinės klasės. Berniuko tėvai – paprasti, mieli žmonės, o mergaitės – pasipūtę nevykėliai.

Filmas sulaukė didelio pasisekimo ir buvo apdovanotas ne tik Švedijoje, bet ir kitose šalyse. Berlyno kino festivalyje pelnė net keturis apdovanojimus, o gimtojoje Švedijoje tapo Geriausiu metų filmu. Iš viso 5 kino apdovanojimai ir 1 nominacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.