Iškilmingi šūviai ir fejerverkai paskutiniams JAV kariams palikus Kabulo oro uostą

Dar prieš auštant iškilmingi šūviai nuaidėjo Kabule po to, kai paskutiniai JAV karai paliko oro uostą. Taip buvo pažymėta 20-ies metų trukusio karo Afganistane pabaiga, pasireiškusi stipresniu talibų režimu nei jis buvo 2001-aisiais metais.

Paskutiniai lėktuvai, gabenantys JAV karius, pakilo minutė prieš vidurnaktį, pažymėdami JAV pasitraukimą iš šalies, baigusį ilgiausią Amerikos karą. Talibų kovotojai perėmė Kabulo oro uosto kontrolę prieš aušrą, po užsienio šalių karių atsitraukimo. Fejerverkai ir žymeklinės kulkos nušvietė naktinį Kabulo dangų, paskutiniams lėktuvams pakilus iš tarptautinio Hamido Karzai oro uosto.

Vašingtonas ir jo NATO sąjungininkai per pastarąsias dvi savaites buvo priversti skubiai ir chaotiškai evakuacijai.Nepaisant to, kad dalį jiems talkinusių Afganistano piliečių pavyko sėkmingai evakuoti, dešimtims tūkstančių asmenų nenusišypsojo tokia sėkmė.

Du dešimtmečius trukęs konfliktas nusinešė 2500 JAV karių ir maždaug 240000 Afganistano piliečių gyvybes bei kainavo bemaž 2 trilijonus JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau