Ryto allegro. Architektūros bienalėje įvertinimas Jungtiniams Arabų Emyratams

Ryto allegro

2021.08.31 07:05

Ryto allegro. Architektūros bienalėje įvertinimas Jungtiniams Arabų Emyratams

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Literatūros žurnalo „Metai“ apžvalga.

Prasidėjo tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Jo sumanytojai ir rengėjai sako, kad festivalis išsiskiria savo profesionalumu. Tomo Mizgirdo reportažas iš Plungės.

Rašytojo Dainiaus Vanago komentaras apie kompiuterinių žaidimų pramonę ir tai, kodėl tradicinis kultūros laukas jos nebegali ignoruoti.

Pradedami rekonstruoti Kongresų rūmai Vilniuje, kurie nuo 1999-ųjų metų yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro namai. Apie pradedamą rekonstrukciją pokalbis su kultūros ministru Simonu Kairiu ir LVSO vadovu Stasiu Pancekausku.

Paskelbti Venecijos architektūros bienalės geriausieji. Kaip į pagrindinį šių metų šūkį „Kaip mes kartu gyvensime?“, atsako įvertinti kūrėjai?

Trečiadienį prasideda seniausias pasaulyje – Venecijos kino festivalis, kuriame įvyks dviejų lietuvių režisierių: L. Bareišos „Piligrimų“ ir S. Baradinsko „Techno, mama“, premjeros. Ko dar šių metų festivalyje laukia kino gerbėjai iš viso pasaulio?

Čekijoje, Karlovi Varų kino festivalyje, pagrindinį prizą – Krištolinį gaublį – pelnė serbų režisieriaus S. Arsenijevič filmas „Strahinja“, kurtas bendradarbiaujant su Lietuva. Apie filmo kūrimo užkulisius, Lietuvos indėlį į kūrybos procesą – pokalbis su prodiuseriu Kęstučiu Drazdausku.

„Klasikos koncertų salės“ apžvalga.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.