Pasaulio 5. Afganistanas: kaip atrodys Talibano valdymas ir kokios pamokos Vakarams?

Pasaulio 5

2021.08.29 12:10

Pasaulio 5. Afganistanas: kaip atrodys Talibano valdymas ir kokios pamokos Vakarams?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Afganistano sostinėje, Kabule, valdžią užėmęs Talibanas žada būti kitoks nei prieš du dešimtmečius – esą yra nuosaikesnis ir neleis, kad šalis taptų prieglobsčiu teroristsms. Bet bėgantys afganistaniečiai talibų pažadais netiki, o savižudžio ataka Kabule rodo, kad sumaištimi teroristinės organizacijos jau naudojasi. Iššūkį Talibanui žada ir Pandžširo slėnyje susitelkęs pasipriešinimas.

Apie tai, kaip galėtų atrodyti Talibano valdymas, kaip plėtosis Afganistano ir regiono santykiai bei kokios yra Afganistano pamokos Vakarams ir Lietuvai – pokalbis su islamo tyrinėtoju, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi ir Vilniaus universiteto istoriku, dr. Kęstučiu Kilinsku, tarnavusiu operacijose Afganistane.

Ved. Aurimas Piečiukaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.