Draugystė veža. Apie lietuvišką dvasią Seinuose

Draugystė veža

2021.08.28 16:30

Draugystė veža. Apie lietuvišką dvasią Seinuose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Unikalaus projekto „Mums pakeliui“ žygeivių tikslas, nuo Žagarės įveikus 500 kilometrų, buvo Seinai. Ten juos pasitiko lietuviška kepurinė, tradicinė tautinė muzika, tautiniais kostiumais pasipuošę Seinuose gyvenantys ir lietuviškąją kultūrą puoselėjantys Lietuvių namų Seinuose (direktorė Onutė Nevulienė) įvairių kolektyvų nariai. Priėmimą organizavo Lietuvos respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius dr. Remigijus Motuza, Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas. Prie laidos pašnekovų prisijungė ir Lenkijos lietuvių dvisavaitinio leidinio „Aušra“ redaktorė Irena Gasperavičiūtė.

Kaip tarpvalstybiniai santykiai ir aktualijos įtakoja Seinuose gyvenančios ir lietuvybę puoselėjančios lietuvių bendruomenės narių gyvenimą. Pašnekovai pasakoja, kad lietuvių tautinės mažumos ir lenkų daugumos santykiai istoriniame kelyje buvo sudėtingi, buvo sunku plėtoti lietuvišką kultūrą, ugdymą, tačiau šiandien šiame krašte lietuvybė trykšta. „Dar prieš dešimt metų, Seinų burmistras nebūtų atvykęs pasitikti iš Lietuvos atvykusių svečių, - sako pašnekovai, – tačiau, ypatingos tolerancijos, nuoseklaus darbo ir meilės savo istorijai, kultūrai dėka, šiandien čia gyventi gera“. Ir ragina klausytojus atvykti į Seinus: „Čia galima rasti daug Lietuvos istorijos, kultūros ir kraštovaizdis labai gražus“.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.