LRT RADIJO ringas. Nukelti ar palikti Cvirkos paminklą?

LRT Radijo ringas

2021.08.27 09:05

LRT RADIJO ringas. Nukelti ar palikti Cvirkos paminklą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Petro Cvirkos paminklas Vilniuje jau nebėra nepajudinama kultūros vertybė. Vilniaus savivaldybė planuoja, kad jis bus nukeltas dar šiemet. Tačiau sprendimo kritikai sako, kad, to nepadarius prieš trisdešimt metų, dabar jau per vėlu. Taip pat argumentuojama, kad paminklas yra meno kūrinys ir pakaktų jam suteikti naują prasmę, o versti nebūtina.

Nukelti ar palikti Cvirkos paminklą LRT Radijo ringe diskutuoja Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas ir Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis, visuomenininkas Vidmantas Valiušaitis ir istorikas, sovietinio Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius. Argumentus vertina istorikė, publicistė Rūta Miškinytė.

Ved. Liepa Želnienė ir Marius Jokūbaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje „LRT radijo ringas“ atskleidžiamos aktualios visuomenei temos diskutuojant su kelių skirtingų pozicijų atstovais. Laidoje trimis etapais, ringo principu atskleidžiamos pašnekovų priešingos nuomonės. Oponentai per valandą trunkančią diskusiją atskleidžia savo argumentus, atsako į visuomenei kylančius klausimus, o laidos pabaigoje ekspertas pateikia įžvalgas, kurios pusės atstovų argumentai jam atrodo svaresni ir kodėl. Laidoje klausytojai galės išgirsti skirtingas visuomenės nuomones pateikta laidos tema, jų klausimus.

Kiti laidos epizodai

LRT Radijo ringas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.