Homo cultus. Istoriko teritorija. Kremliaus karas Ukrainoje: kaip ištrūkti iš šių spąstų?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Kremliaus karas Ukrainoje: kaip ištrūkti iš šių spąstų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pokalbio tema – Kremliaus karas Rytų Ukrainoje. Kokios priežastys lėmė tai, kad Kremliui iki galo nepavyko įgyvendinti savo planų 2014-aisiais ir visos Rytų Ukrainos paversti karo veiksmų zona? Kodėl šį karą galima apibūdinti pasitelkus dviveidžio dievo Januso metaforą?

Kokios, yra svarbiausios Kremliaus inicijuoto karo pamokos Ukrainos ir Lietuvos visuomenėms?

Paskata šiam pokalbiui įvykti tapo Jono Ohmano knygos „Donbaso džiazas“ pasirodymas.

Apie šią knygą teisininko ir rašytojo Justino Žilinsko recenzijoje sakoma taip: „Donbaso džiazas“ ... vieno žmogaus (ir jo draugų bei bendražygių) kova, o kartu ir spalvingas visos situacijos, besiklostančios Ukrainoje 2014–2020 m. piešinys.“

Pokalbis su vertėju, dokumentinių kino filmų kūrėju, nevyriausybinės organizacijos „Mėlyna ir geltona/ Blue Yellow“ siela Jonu Ohmanu ir istoriku, žurnalistu, politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.