Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Kaip tiesti tiltą tarp Bažnyčios ir LGBT bendruomenės

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Kaip tiesti tiltą tarp Bažnyčios ir LGBT bendruomenės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Netrukus lietuvių kalba pasirodys kunigo jėzuito Jameso Martino SJ knyga „Statant tiltą. Kaip Katalikų Bažnyčia ir LGBT bendruomenė galėtų užmegzti pagarba, užuojauta ir taktu pagrįstus santykius“, kurią į lietuvių kalbą išvertė ilgametis dienraščio Bernardinai.lt redaktorius Andrius Navickas. Nuo ko pradedame šio tilto statybas čia, Lietuvoje?

Kiek mūsų visuomenėje homofobijos ir iš kur ji kyla? O gal šia sąvoka piktnaudžiaujama siekiant diskredituoti oponentus? Kam tenka atsakomybė inicijuoti tilto statybas? Bet ar tik tuo nesiekiama keisti Bažnyčios mokymo? Apie visa tai – pokalbis su knygos leidybos talkininke, publiciste Gabriele Gailiūte-Bernotiene.

Ved. Donatas Puslys

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.