Ryto garsai. Rupšys: Lietuvos kariams talkinę vertėjai iš Afganistano į Lietuvą bus parskraidinti šią savaitę

Ryto garsai

2021.08.24 06:30

Ryto garsai. Rupšys: Lietuvos kariams talkinę vertėjai iš Afganistano į Lietuvą bus parskraidinti šią savaitę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos kariams talkinę vertėjai iš Afganistano į Lietuvą bus parskraidinti šią savaitę. Pokalbis su Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu.

Migrantų vaikai pradžioje bus mokomi stovyklose, kur jie ir gyvena. Jiems mokslo metai prasidės spalio 1 d.

Būdų galimybių pasui atsiimti daugės. Vyksta derybos su paštu ir Perlo terminalais. Interviu su Ekonomikos ir inovacijų ministre A.Armonaite.

Šiandien prasideda Tokijo paralimpinės žaidynės. Prie starto linijos šiose žaidynėse stos 11 lietuvių - 5 lengvaatlečiai, plaukikas ir golobolo rinktinė. Žmonių su negalia sportas egzistuoja jau daugiau kaip šimtmetį, o pirmieji žinomi kurčiųjų sporto klubai buvo įsteigti 1888 metais Berlyne. Vis tik žinia apie žmonių su negalia sportą plačiau pasklido gerokai vėliau – po II pasaulinio karo, kurio palikimas – daugybė sužalotų karių veteranų ir civilių.

Startuoja audio festivalis „Banguoja“. „Nepatogaus kino“ rengėjai nuo rugpjūčio 24–osios kviečia pasigarsinti kolonėles ir ausines – prasideda pirmasis Lietuvoje audio festivalis „Banguoja“. 17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audio kūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio klausytojams pasiūlys intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus.

Lietuvos įmonės, ieškančios darbuotojų, vis dažniau įdarbina žmones su negalia. Tokiems žmonėms darosi ne tik paprasčiau rasti mėgstamą darbą, bet ir tapti pilnaverčiais darbo rinkos dalyviais.

Už korupcijos ir kyšininkavimo užkardymą gydymo įstaigose atsakingas bus tik jos vadovas, paskelbė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Anot ministro šiandieninė situacija rodo, kad gydymo įstaigos tik formaliai atlieka antikorupcijos veiklą ir tai panašu į spektaklį. Korupcijos ekspertai teigia, kad Lietuva pagal kyšininkavimo rodiklius Europos sąjungos kontekste aukščiau tik už Rumuniją.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.