Pakeliui su vasara. Pasaulis per objektyvą – fotografo Pauliaus Lileikio akimis

Pakeliui su vasara

2021.08.23 16:05

Pakeliui su vasara. Pasaulis per objektyvą – fotografo Pauliaus Lileikio akimis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Minėdami prieš 32-ejus metus vykusį „Baltijos kelią“, keliaujame į archyvus, prisimindami mitingą Nepriklausomybės aikštėje.

„Kinas buvo kai kas, ką galima suprasti be žodžių “, – yra sakęs režisierius Wong Kar-wai'us, kurio restauruotų filmų peržiūrose laukia skvarbus žvilgsnis į laike prasilenkiančius ar susikertančius, ieškančius, svajojančius ir dažnai vienas kitą prarandančius žmones neono šviesose paskendusio Honkongo ar kito didmiesčio gatvėse.

„Pagal Antano Škėmos kūrinį tuo pačiu pavadinimu sukurtas filmas – grakštus nusilenkimas mūsų išeivijos autoriui, atiduodant deramą pagarbą jo stiliui, bet drauge ir kuriant savąjį,“ – sako tetaro ir kino kritikė Laura Šimkutė, apžvelgianti prieš savaitę kino teatrus pagaliau pasiekusį Jurgio Matulevičiaus debiutinį ilgametražį filmą „Izaokas“. Kino ir teatro kritikės Lauros Šimkutės apžvalga.

„Marijampolė Music Park“ festivalio vadovė Eglė Kasteckaitė kvies į muzikos vakarus Marijampolės parkuose. Klasikos vakaras, džiazo naktis, kosminė muzika, atradimai, širdies muzika – tai raktiniai žodžiai, kviečiantys įvairaus muzikinio skonio klausytojus atrasti muziką atvirose Marijampolės erdvėse.

LRT KLASIKOS studijoje vieši fotografas, fotožurnalistas Paulius Lileikis, per objektyvą žvelgiantis ir fiksuojantis įvairius šalies įvykius. Pokalbis apie tai, kas svarbiausia fotografijoje ir kuo ypatinga ši profesija.

Ved. Ieva Buinevičiūtė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.