Labas rytas, Lietuva I d. Paralimpinių žaidynių istorija: vystymąsi paskatino kare sužaloti kariai ir civiliai

Grybavimo sezonui įsibėgėjus, skubame sužinoti kaip teisingai paruošti baravykus. Pasirodo, grybavimo tradicijas turime gilias, o gaminame juos neteisingai. Šiuos grybus galima sugadinti ne tik neteisingai juos plaudami, bet ir ruošdami.

Šiandien minima Vezuvijaus diena – pietų Italijoje, į pietryčius nuo Neapolio, esantis ugnikalnis vadinamas vienu pavojingiausių pasaulyje. Ugnikalnio aukštis – 1277 m, kraterio gylis – 30 m, skersmuo – 700 m. Pirmą kartą, kiek žinoma, ugnikalnis stipriai išsiveržė 79 metais – tada sunaikino klestintį romėnų miestą Pompėją.

Šiandien prasideda Tokijo paralimpinės žaidynės. Prie starto linijos šiose žaidynėse stos 11 lietuvių – 5 lengvaatlečiai, plaukikas ir golobolo rinktinė. Žmonių su negalia sportas egzistuoja jau daugiau kaip šimtmetį, o pirmieji žinomi kurčiųjų sporto klubai buvo įsteigti 1888 metais Berlyne. Vis tik žinia apie žmonių su negalia sportą plačiau pasklido gerokai vėliau – po II pasaulinio karo, kurio palikimas – daugybė sužalotų karių veteranų ir civilių.

Antradienio rytą pradedame nuo meteorologo Silvestro Dikčiaus orų prognozių: ką atneš paskutinė vasaros savaitė?

Dar viena antradienio ryto tema – sveikata. Šįkart su gydytoja akušere ginekologe Vilma Dauderiene kalbamės apie menopauzę.

Liūdni pokyčiai Afganistane ir šios šalies laukiantys išbandymai – apie visa tai pasakoja čia ne kartą viešėjęs keliautojas Danas Pankevičius ir tarptautinio saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė.

Kauno rajonas, kuris dažniausiai pravažiuojamas automobiliu – taip apie Žaliakalnį sako gidė Neringa Daniulaitienė, pati čia gyvenusi dvylika metų. Vis dėlto tik išsikrausčiusi ji pamatė, kad čia slypi daugybė įdomių dalykų, kurie kasdienybėje gali tapti nepastebėti. Juos šiandien ir kviečiame atrasti kartu su Neringa.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau