Labas rytas, Lietuva I d. Baltijos keliui – 32 metai: visuomenės susivienijimas, lydimas tragedijos įspaudo

Pirmadienio rytas – su mankšta ir pasakojimu apie jogą. Apie šį užsiėmimą, jo populiarumą ir reikšmę pasakoja jogos mokytojas Gintautas Šiupšinskas.

Šiemet Lenkijoje vykusiame Pasaulio akrobatinio skraidymo standartinės kategorijos čempionate Lietuvai atstovavo du pilotai. Apie tai, kaip jiems sekėsi varžybose, kuo akrobatiniai skrydžiai skiriasi nuo įprastų bei kokios aviacijos tradicijų ištakos Lietuvoje – reportaže.

Neišvengiamai artėja rugsėjis – vaikams sugrįžus į mokyklas, jų tėvams teks pagalvoti ne tik apie inventorių, bet ir kišenpinigius. Apie tai – pokalbis su vaikų ir paauglių psichologe Aušra Kuriene ir „Luminor“ pardavimų direktore Lietuvoje Giedre Blazgiene.

Šiandien žiūrovus sveikiname su 32 metais nuo Baltijos kelio, laikomo didžiausiu iki šiol įvykusiu visuomenės protesto ir mitingo. Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, politologo Alvydo Medalinsko teigimu, ši diena turėjo ir tragedijos įspaudą: Molotovo-Ribentropo paktą, kurio užmiršti neturėtume ir šiandien. Apie tai – pokalbis su juo ir legendinių nuotraukų autoriumi Romualdu Požerskiu.

Pasaulinė vėjo diena pradėta švęsti 1977 metais, norint paminėti pirmąjį vėjo energija varomą sklandytuvo skrydį. Tiesa, jis nebuvo labai tolimas – kiek daugiau nei 2 metrai. Tačiau pats išradimas buvo apdovanotas specialiu prizu ir iki šiol yra saugomas Smitsono nacionaliniame oro ir kosmoso muziejuje. Jeigu dar niekada nešventėte vėjo dienos, pats laikas tai padaryti. Išeikite į lauką palaidyti aitvaro, paleiskite į orą popierinį lėktuvėlį, pasigaminkite vėjo malūnėlį. Arba tiesiog pamėginkite pamatyti ar pajusti vėją.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau