Ryto garsai. Vestuvių planuotojai sunerimę: prieš COVID-19 vakcinas nusiteikę jaunieji neretai atsisako ir testuotis prieš šventę

Ryto garsai

2021.08.21 07:05

Ryto garsai. Vestuvių planuotojai sunerimę: prieš COVID-19 vakcinas nusiteikę jaunieji neretai atsisako ir testuotis prieš šventę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Artėjant rudens pradžiai, kai gatvės prisipildys automobilių ir į mokyklas grįš moksleiviai, dažnai dar kiek išsiblaškę po vasaros atostogų, eismo dalyviai gatvėse turi būti ypač atidūs. Kokias pagrindines savo pareigas turime atminti?

Taip pat, ruošiantis rugsėjo 1-ajai ir būsimam kontaktiniam ugdymui, Vilniuje dėl COVID-19 bus periodiškai testuojami visi pradinukai, testuotis turės ir vyresni nepasiskiepiję moksleiviai.

Pusantrų metų trunkanti pandemija ir toliau išlieka galvos skausmu vestuvių organizatoriams. O skirtingas planuotojų ir jaunųjų požiūris į skiepus nuo COVID-19 ar testavimą ne tik kelia įtampą, bet gali baigtis ir konfliktu. Kaip tokius kylančius nesutarimus tenka spręsti, pasakoja vestuvių planuotoja Inga Klimienė.

Pandemijos valdymo priemonės, požiūris į žmogaus teises, šeimą, religiją, ar iš tiesų visuomenė yra susipriešinusi kaip niekada anksčiau? Kodėl nesusikalbame?

Dar viena tema – tobulėjant technologijoms ir kuriant sudėtingus robotus, primenančius žmones, vis svarbesnė tampa jų kalba. Kaip sekasi mokslininkams prakalbinti robotus lietuviškai?

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.