Tarp neteisėtų migrantų Lietuvoje yra ir atkeliavusių iš Afganistano: bėgome nuo karo

Kuomet Talibano kovotojai užėmė daugybę provincijų miestų visame Afganistane, už tūkstančių kilometrų esančioje laikinoje migrantų stovykloje Rytų Lietuvoje, buvęs Afganistano karys Fazelis Rahmanas kalba apie karą, kurį paliko prieš du mėnesius.

F. Rahmanas tarnavo 15 metų Afganistano kariuomenėje. Jis sako, kad buvo įspėtas prijaučiančiųjų Talibanui, kad jo gyvybei gresia pavojus, jei jis neprisijungs prie jų. Tačiau nematė to kaip alternatyvos, todėl nusprendė pasekti kitų afganų pavyzdžiu ir keliauti dešimtimis tūkstančių kilometrų į Europą.

Dabar jis atsidūrė viduruje nesantaikos tarp Baltarusijos ir ES ir yra apgyvendintas buvusiame mokyklos pastate Kazitiškio kaime, Ignalinos rajone.

ES kaltina Lukašenką, kad jis naudojasi šia migrantų krize, siekdamas priversti ES panaikinti sankcijas. Pastarąsias ES įvedė dėl nedemokratinių prezidento rinkimų ir priespaudos prieš opoziciją.

Kadangi jau ir Afganistano sostinė Kabulas yra apgultas Talibano, Europos politikai vis labiau nerimauja, kad gali dar labiau išaugti neteisėtų migrantų srautai.

Europos Sąjungos pasienio agentūra „Frontex“ jau pastebi, kad per Vakarų Balkanus iš Afganistano ir Sirijos atvyksta daugiau žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau