Ryto garsai. Ar tikrai galimybių pasas aktualus tik miestiečiams?

Ryto garsai

2021.08.19 06:30

Ryto garsai. Ar tikrai galimybių pasas aktualus tik miestiečiams?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kiek galimybių pasas reikalingas mažesnėse Lietuvos vietovėse? Kol vieni teigia, kad tai puiki priemonė, galinti paskatinti skiepijimąsi, kiti sako , kad jis gali būti naudingas tik mietiečiams.

Sukanka 30 metų, kai Maskvoje buvo bandoma įvykdyti karinį perversmą, dar žinomą „Rugpjūčio pučo“ vardu. Tuometinio Sovietų Sąjungos vadovo Michailo Gorbačiovo reformoms prieštaraujantys perversmininkai nesėkmingai bandė užgrobti valdžią. Pokalbis su istoriku

„Ryto garsų“ eteryje – prezidento patarėja, užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.

Kaip atskirti antį nuo žąsies? Ar tiesa, kad kiaušiniai gaminami ne fabrikuose? Tokių klausimų kasdien sulaukia Ignalinos rajone, Cijonuose įkurto edukacinio ūkio šeimininkai - buvusi socialinė darbuotoja ir policijos pareigūnas. Jie sako, kad už atsakymus žmonės šiandien moka pinigus. „Verslo laike” apie tai kaip kaime uždirbti pinigų netradiciniais būdais?

Norvegijos Vyriausybė svarsto priimti įstatymą, pagal kurį nuomonės formuotojai privalės pažymėti socialiniuose tinkuose skelbiamas retušuotas nuotraukas. Tokį sprendimą rengiamasi priimti dėl neigiamo realybės neatitinkančių nuotraukų poveikio socialinių tinkų naudotojams. Visgi specialistai sako, kad Lietuvoje yra ir daugiau problemų, susijusių su vadiiinamųjų influencerių skleidžiamu turiniu.

Nors apie atliekų rūšiavimą kalbama ne vienerius metus, daug kas šio įpročio dar nesilaiko, o dalis tų, kurie vis tik bando atliekas rūšiuoti, nebūtinai tai daro kasdien ir tvarkingai.

Pastaruoju metu miestų gatvėse elektrinių paspirtukų - gal net daugiau, nei dviračių. Jais važiuoti ir paprasta, ir patogu, ir ekologiška. Vis dėlto, tai ir nemažo greičio transporto priemonė, todėl, nesilaikant taisyklių, pasivažinėjimas gali baigtis nelaime.

Ved. R.Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.