Pakeliui su vasara. Aktorius Vladas Bagdonas - apie poeziją, teatrą ir mūsų laiką

Pakeliui su vasara

2021.08.18 16:05

Pakeliui su vasara. Aktorius Vladas Bagdonas - apie poeziją, teatrą ir mūsų laiką

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prieš 55 metus Kinijoje prasidėjo kultūrinė revoliucija, sugriovusi švietimo sistemą, sunaikinusi šalies isšilavinusius žmones, sutraukiusi šeimos ir bendruomenės ryšius. Ar jaučiami šio katastrofiško įvykio padariniai šiandieninėje Kinijoje? Kalbamės su VU Azijos ir transkultūrinių studijų absolvete, keliautoja Ieva Rute ir Kinijos Sun Yat-sen universiteto Filosofijos fakulteto mokslininku tyrėju Vyčiu Siliumi.

„Pastangos sukurti gražią, dievišką, harmoningą erdvę, iš tikrųjų yra franšizė. Mums visiems yra galimybė savo sodybose susivežti akmenų, juos sudėti, pasistatyti šventyklėles, rūpintojėlį ar kitas dieviškąsias būtybes ir turėti tą erdvę savo namie. Manau, kad tai yra pagrindinė Viliaus žinia: turite sodybas – pasidarykite jas bažnyčiomis, pasidarykite jas Dievo namais“, – sako kino juostos apie Vilių Orvidą kūrėjas režisierius Vytautas V. Landsbergis. Minėdami 69-ąsias vienuolio, akmentašio, unikalios sodybos įkūrėjo Viliaus Orvido gimimo metines kalbamės su režisieriumi, rašytoju Vytautu V. Landsbergiu apie Vilių Orvidą ir jo palikimą.

Šviesaus atminimo režisieriaus Audriaus Mickevičiaus pradėtas ir po jo mirties kūrėjo prašymu filosofo Nerijaus Mileriaus baigtas dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys“ bus rodomas Anykščiuose, festivalio „Purpurinis vakaras“ programoje. Pasakojimas apie filmą.

Rubrikos „Be kaukių" svečias - Nacionaliės kultūros ir meno premijos laureatas, aktorius, dainininkas Vladas Bagdonas. Apie Vytautui Mačerniui skirtą programą, apie teatrą ir muziką - pokalbis su kūrėju.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.