Homo cultus festivalis. Istoriko teritorija. Lietuva ir Rusija: pasmerktos amžinai kovai?

Homo cultus festivalis. Istoriko teritorija. Lietuva ir Rusija: pasmerktos amžinai kovai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokias Nepriklausomybės epochoje elgsenos strategijas Rusijos Federacijos atžvilgiu kūrė Lietuvos Respublikos politinis elitas? Kas iš šių strategijų veikė, o kas liko tuščiomis politinėmis deklaracijomis arba geopolitinėmis iliuzijomis? Kokius svarbiausius tikslus dvišalių santykių srityje pavyko įgyvendinti Vilniui, kokios didžiausios klaidos buvo šioje plotmėje padarytos?

Kiek teisinga sakyti, jog Vilniaus ir Maskvos santykių dinamiką iš esmės lemia Kremlių kontroliuojanti žmonių grupė, todėl Lietuvos manevro galimybės kuriant bei plėtojant dviejų šalių santykius yra minimalios?

Debatuose dalyvauja VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriai – Dovilė Jakniūnaitė ir Gediminas Vitkus.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.