Gimtoji žemė. Amerikietis pasirinko gyvenimą Lietuvos kaime

Gimtoji žemė

2021.08.18 06:07

Gimtoji žemė. Amerikietis pasirinko gyvenimą Lietuvos kaime

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvaitė Aistė ir amerikietis Skotas Marionai su dviem dukrytėm jau penkerius metus gyvena Samantonių kaime Ukmergės rajone. Skotas buvo iniciatorius kurtis kaime ir užsiimti ekologiškų produktų gamyba. Jų ingredientus siunčiasi iš viso pasaulio, naudoja ir lietuvišką medų, krienus. Aistė tiki, kad susijungus gamtos dovanoms ir mylinčių žmonių rankoms, galima tikėtis stebuklo.

Nacionalinė žemės tarnyba, atlikusi apie 3000 žemės naudojimo patikrų, nustatė 1400 pažeidimų. Daugiausia savavališkų žemės užėmimo ir apleistos žemės atvejų. Padėtį komentuoja NŽT specialistas Ruslanas Golubovas ir Žemės savininkų sąjungos Panevėžio skyriaus atstovas Orijus Purvinis.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.