Ryto garsai. Dulkys: skiepijimo tempai Lietuvoje kol kas nesukuria apsaugos nuo koronaviruso

Ryto garsai

2021.08.17 06:30

Ryto garsai. Dulkys: skiepijimo tempai Lietuvoje kol kas nesukuria apsaugos nuo koronaviruso

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pokalbis su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.

Kol kas nė vienam į Lietuvą atvykusiam migrantui nesuteiktas prieglobstis. Maždaug trečdalis tokių sprendimų apskundžiama. Išsamiau apie tai kalbamės su migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite ir migrantus ginančia advokate Inesa Arbočiene.

Technologijų sektorius sparčiai auga ir šiandien siūlo kone plačiausias karjeros galimybes. Tačiau skaičiuojama, kad Lietuvoje trūksta net keliolikos tūkstančių informacinių ir ryšių technologijų specialistų. Visgi, į tūkstančius atvirų, perspektyvių darbo vietų gerokai rečiau kandidatuoja moterys. Jau penktus metus „Women Go Tech” šioje srityje siekia pokyčio – džiugu, kad jo svarbą supranta ir šalies technologijų kompanijos. Ir kaip tik šiandien startuoja programa „Atrask technologijas“. Mūsų eteryje – „Women Go Tech“ programos direktorė Ūla Pociūtė, ir „Vinted“ IT inžinerijos skyriaus direktorė Aliona Viršutienė.

Europoje priimant naujus COVID-19 ribojimus, daugėja ir pasipriešinimo. Prancūzijoje šimtus tūkstančių žmonių sutraukiančios protesto akcijos vyksta penktą savaitgalį iš eilės, o LRT Radijo bendradarbis Vokietijoje pastebi, kad protestuotojai darosi radikalesni – riaušių metu sužeidžiami policijos pareigūnai bei žurnalistai.

Po dviejų savaičių mokiniai grįžta į mokyklas. Tačiau tiek tėvams, tiek mokytojams nėra aišku, kaip reikės organizuoti vaikų testavimą, nes jis yra tik rekomenduojamas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad visose mokyklose turės būti sudarytos sąlygos mokinimas savanoriškai testuotis ir tuo turės pasirūpinti pačios mokyklos.

Baltarusijos įmonės, kurioms taikomos sankcijos, Lietuvoje steigia naujas bendroves ir taip galimai išvengia nemalonumų. Režimui artimoms kompanijoms ir jų atstovams Lietuvoje talkininkauja mūsų šalies konsultantai, išsiaiškino LRT radijas. Taip nutiko su didžiausia padangų gamybos įmone Baltarusijoje „Belšina“, su kuria negalima atsiskaityti per bankus. Jos astovas Lietuvoje įsteigė naują įmonę ir siūlo atsiskaityti per ją.

Rokiškis – vienintelis Lietuvoje, galintis vadintis tapytų langinių miestu. Jomis papuošti pagrindinėse gatvėse esantys namai. Kasmet vis daugiau rokiškėnų pageidauja restauruotų ar naujų langinių, kurias tapo žymūs šalies dailininkai. Tačiau šį kartą tapyti langines pakviestos senjorės. Kai kurios jų prisipažino teptuką rankose laikančios pirmąkart gyvenime.

Kad ir kaip nenorėčiau dabar jūsų liūdinti, bet vasara vis labiau eina į pabaigą ir vis daugiau žmonių grįžta iš atostogų. Kaip į darbą grįžti be streso, kalbamės su JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ žmonių ir organizacijos vystymo direktorė, ISM profesorė dr. Raimonda Alonderienė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.