Panorama. Talibanui perėmus valdžią, minios afganų bando bėgti iš šalies

Talibano pergalę Afganistane Didžiosios Britanijos gynybos ministras pavadino klaida. Sako, kad tarptautinės bendruomenės atliko „tik pusę darbo“.

JT Saugumo Taryba sušaukė specialų posėdį padėčiai Afganistane aptarti. JT generalinis sekretorius Antonijus Guterešas kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, prašydamas nepalikti Afganistano likimo valiai.

Lietuvos pareigūnai dar birželį pranešė, kad Afganistane kariams talkinę vertėjai sulauks prieglobsčio. Tačiau iki šiol nė vienas šių pagalbininkų nėra atvežtas į Lietuvą, nors Talibano užimtoje šalyje jiems gresia mirtinas pavojus.

Griežtesni ribojimai neturintiems galimybių paso įsigalios nuo rugsėjo 13-osios, tačiau daugiau nei 200 verslų be galimybių paso jau nebeaptarnauja.

Praėjusią savaitę iš stovyklos Alytaus rajone pabėgus 32 migrantams, daugiau nei pusė vėl sulaikyti.

Dėl prieš savaitę Rūdninkų poligone kilusių riaušių, įtarimus riaušių kurstymu ir organizavimu teisėsauga pareiškė trims migrantams iš Irako.

Viename iš Rokiškio psichiatrijos ligoninės korpusų rengiamasi apgyvendinti migrantus, kurie lengvai serga COVID-19 ar turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas ragina ministeriją lengvinti sąlygas, kad teisę skiepyti turėtų daugiau vaistinių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė sako mananti, kad bakalauro studijos galėtų trumpėti ir trukti ne ketverius, o trejus metus.

Stipraus žemės drebėjimo Haityje aukų skaičius perkopė 1 200.

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ rudenį pasitinka švęsdamas 10-ies metų sukaktį ir rengiasi festivaliui, kuriame bus parodyti teatro sukurti darbai.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Radvilų rūmuose atidaryta skulptoriaus Mindaugo Navako paroda „Kambariuose ir lauke“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau