Džiazo pasažai. Skambantys Oscaro Petersono pasažų ažūrai

Džiazo pasažai

2021.08.15 15:05

Džiazo pasažai. Skambantys Oscaro Petersono pasažų ažūrai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Rugpjūčio 15 sukanka 96-eri metai, kai Monrealyje gimė ko gero žymiausias Kanados džiazmenas ir vienas didžiausių visų laikų džiazo pianistų Oskaras Petersonas. „Džiazo Listu“ ir „Fortepijono Maharadža“ vadintas pianistas išsiskyrė nepaprastu virtuoziškumu, neįtikėtinu frazių grakštumu ir stulbinančiu produktyvumu. Per metus jis sugebėdavo įrašyti iki 15-os albumų, tad jo gausioje diskografijoje daugiau nei 200 albumų, įgrotų solo, trio, nedideliais ansambliais; ir beveik tiek pat su įvairiais kitais muzikantais, džiazo žvaigždėmis.

Iš gausaus Oscaro Petersono kūrybinio palikimo Džiazo pasažai išrinko keletą perliukų ir, minint Kanados džiazo genijaus gimtadienį, kviečia pasimėgauti įstabia Oscaro Petersono kūryba.

Ved. Jūratė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Džiazo pasažai – laida ne tik džiazo mėgėjams, bet ir tiems, kurių ausys, mintys ir širdys atviros naujiems muzikiniams nuotykiams. Spalvinga džiazo asmenybių galerija, kelionės džiazo istorijos vingiais, garbinga džiazo praeitis ir karščiausios šio žanro naujienos, modernūs garsovaizdžiai ir nostalgiškas senojo džiazo skambesys. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Džiazo pasažai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.