Latvijos sienos apsaugos vadas: migrantai atvyksta į Baltarusiją turizmo tikslais, tegul joje ir tęsia kelionę

Latvijos vidaus reikalų ministrė ir Parlamento pirmininkė trečiadienį, rugpjūčio 11d. aplankė sienos su Baltarusija perėjimo punktą po to, kai Baltijos šalis pradėjo apgręžti migrantus atgal.

Vidaus reikalų ministrė Marija Golubeva sakė, kad trečiadienį, prasidėjus nepaprastosioms priemonėms, kuriomis siekiama sustabdyti atvykstančiųjų į Europos Sąjungos šalį bangą, Latvijoje nebuvo sulaikyti jokie migrantai, o daugiau nei 50 buvo apgręžti.

Latvija, Lietuva ir Lenkija kaltina Aliaksandrą Lukašenką, naudojan migrantus kaip ginklą, taip bandant daryti spaudimą ES, kad panaikintų sankcijas.

Pagal nepaprastąją padėtį sienos apsaugos pareigūnai, ginkluotosios pajėgos ir policija yra įpareigoti nurodyti nelegaliems imigrantams grįžti į šalį, iš kurios jie atvyko, ir, jei jie atsisako, naudoti fizinę jėgą, rugpjūčio 10 d. pranešė Baltijos naujienų tarnyba.

Apgręžimas vertinamas prieštaringai – žmogaus teisių gynėjai teigia, kad taip gali būti pažeidžiamos žmogaus teisės būsimiems prieglobsčio prašytojams ir sąlygoti daugybę tarptautinės ir ES teisės pažeidimų.

Keturias ankstesnes naktis sargybiniai, patruliavę 36,5 km Latvijos ir Baltarusijos sienos ruože (visas –170 km), sustabdė apie 200 žmonių ir perkėlė juos į Mucenieki migracijos centrą netoli Rygos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau