Už Vilniaus. Pasienio su Baltarusija gyventojai: bijome ne migrantų, o Lukašenkos, nes nežinome, ką jis dar sugalvos

Už Vilniaus

2021.08.11 18:12

Už Vilniaus. Pasienio su Baltarusija gyventojai: bijome ne migrantų, o Lukašenkos, nes nežinome, ką jis dar sugalvos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasienio su Baltarusija gyventojai migrantus jau sutiko ne kartą. Neteisėtai sieną kirtę žmonės užklysta į jų namus, klausia: „ar čia Lietuva?“

„Kaimynės kieme ryte sutikome migrantus iš Kongo. Jie sakė paryčiais kirtę sieną, brido per upę. Žmonės išsigandę, sušalę, sėdi, dreba. Kaip žmonių tai tikrai gaila“, – pasakoja Ernesta Zabulienė ir Mečislovas Kalėda, gyvenantys Švendubrės kaime, vos keli šimtai metrų nuo Baltarusijos sienos.

Varėnos rajono Kabelių kaimo gyventojai sako migrantų dar nematę, bet pasieniečių užkardoje apgyvendintiems žmonėms jau spėjo paaukoti drabužių, mat orai vėsta, labiausiai pagalbos reikia vaikams.

„Migrantams reikia padėti, jie juk irgi žmonės. Mes ne jų bijome. Bijome Lukašenkos, nes neaišku, ką jis dar gali sugalvoti“, – dėsto Dalė Zuikevičienė, Kabeliuose turinti parduotuvę.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.