Panorama. Protestas prie Seimo peraugo į susirėmimą: ašarinės dujos, skraidantys akmenys ir buteliai

Prie Seimo nuo ryto surengta protesto akcija prieš Vyriausybės planuojamus naujus ribojimus nepasiskiepijusiems asmenims dar nesibaigė. Įsiaudrinusi mitinguotojų minia užtvėrė politikams išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Situaciją stebi kolega Edvardas Špokas. Sveikas Edvardai, kokia dabar situacija parlamento prieigose?

Galimybių paso galiojimo laikas ilginimas iki dviejų mėnesių – tai reiškia, kad jo QR kodą reikės atnaujinti kas 60 dienų, teigia Registrų centras. Nepasiskiepiję, bet persirgę koronavirusu žmonės galimybių pasu naudotis galės daugiausia 210 dienų nuo ligos patvirtinimo, jį kas 60 dienų atnaujindami. Nepasiskiepiję ir nepersirgę, galimybių pasą galės gauti atlikę testus: antigeno testas galios 48 val. nuo ėminio paėmimo momento, o PGR tyrimas – 72 valandas. Preliminariu Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 13-tos dienos galimybių paso neturintiems žmonėms veiklos būtų smarkiai ribojamos. Galutinį sprendimą planuojama priimti artimiausiu metu.

Seimas neeilinėje sesijoje sprendė migrantų krizės suvaldymo klausimus. Išplėstos karių veikimo galimybės, taip pat pritarta tvoros statybą pasienyje su Baltarusija pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu ir leisti taikyti šiam projektui tam tikras išlygas. Būtent dėl šio klausimo parlamente buvo daugiausia diskusijų. Valdantieji sako – tik priėmus papildomus įstatymus, tvoros pasienyje galima tikėtis per metus. Opozicija atkerta – tai pasiekiama ir pagal dabar galiojančius įstatymus.

Latvijos vyriausybė dėl išaugusio nelegalios migracijos srauto iš Baltarusijos, pasienio regionuose paskelbė nepaprastąją padėtį. Per parą Latvijos pasieniečiai sulaikė apie du šimtus migrantų, Latvijos vyriausybė kalba apie prieš šalį vykdomą hibridinį karą. Pasak analitikų, Lietuvos pasieniečių į šalį neįleidžiamas migrantų srautas gali nukrypti būtent į Latviją ir Lenkiją.

Kinija paskelbė atšaukianti savo ambasadorių Vilniuje konsultacijoms, taip pat pareikalavo, kad Lietuva atšauktų savo atstovą Pekine. Kiniją suerzino tai, kad Taivanas Lietuvoje atidarys savo atstovybę. Pekinas Vilniaus sprendimą vadina „klaidingu“ ir ragina imtis veiksmų, kurie panaikintų padarytą žalą. Užsienio reikalų ministerija ir prezidentūra pabrėžia, kad Lietuva turi teisę pati spręsti su kuo plėtoti santykius.

Talibanas užėmė septintos Afganistano provincijos centrą. Jungtinės Valstijos reiškia nerimą dėl blogėjančios saugumo situacijos šalyje, bet tikina, kad traukiant tarptautines pajėgas iš Afganistano, atsakomybė dėl padėties šalyje lieka Afganistano vyriausybinių pajėgų ir politikų rankose.

Vilniuje dailės akademijos erdvėje Kreatoriumas/meno krosnys atidaryta menotyrininko, menininko Vido Poškaus tapybos ir piešinių paroda, kurioje menininkas eksponuoja pastarųjų metų darbus.

Ved. Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau