Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip šiuolaikinis pėstysis mato miestą? Pokalbis su filosofu, leidėju ir vertėju Viktoru Bachmetjevu

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip šiuolaikinis pėstysis mato miestą? Pokalbis su filosofu, leidėju ir vertėju Viktoru Bachmetjevu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kalbantis apie gerą miestą vis rečiau kalbama apie miestus kuriuose nėra kamščių ir vis dažniau minima, kad geras miestas visų pirma turi būti patogus pėstiesiems. Judėjimas pėsčiomis apskritai yra vienas iš kertinių būdų patirti miestą, tai galimybė pasinerti į jo pulsavimą, klaidžioti, atrasti. Bet tam reikia miesto kuriame vaikščiotojas jaustųsi saugus ir nepatirtų įtampos tik todėl, kad jam reikia kirsti gatvę. Tad šiandien kalbėsimės ne tik apie pėsčiojo žvilgsnį į miestą, bet ir infrastruktūrą kurios pėstiesiems reikia.

Šios laidos svečias yra filosofas, leidėjas ir vertėjas Viktoras Bachmetjevas kuris aktyviai propaguoja darnų judumą, pėsčiųjų mobilumą ir yra vienas iš Lietuvos pėsčiųjų asociacijos steigėjų.

Laidą veda Justinas Dūdėnas ir Matas Šiupšinskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.