Pakeliui su vasara. Audrius Beinorius: ko mes galime mokytis iš Indijos, Rytų filosofijos?

Pakeliui su vasara

2021.08.06 16:05

Pakeliui su vasara. Audrius Beinorius: ko mes galime mokytis iš Indijos, Rytų filosofijos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šį savaitgalį sostinėje prasideda „Rotušės kolonada 2021“. Kultūros festivalis iki rugsėjo vidurio kvies į nemokamus koncertus ir madų šou. Apie renginius ir Rotušės vaidmenį miestiečių gyvenime – Vilniaus rotušės vadovas Perlis Vaisieta.

Iš Rygos-Jūrmalos muzikos festivalio parvežtas pokalbis su festivalio vykdančiąja vadove Zane Čulkstēna. Kaip festivaliui pavyksta į Latviją sukviesti ryškiausias klasikinės muzikos žvaigždes? Ar privačios iniciatyvos kultūros sektoriuje galėtų tapti normalia praktika ir Baltijos regione? Ir ar turi pagrindo gandai apie festivalio ryšius su Rusijos pinigais? Julijaus Grickevičiaus ir Rasos Murauskaitės pokalbis.

Paulinos Nalivaikaitės pasaulio muzikos naujienų apžvalga.

Prasideda HOMO CULTUS festivalis „Visos nuomonės legalios“.

Indologijos ir budizmo studijų profesorius, Azijos kultūrų analitikas Audrius Beinorius jau ilgus metus tyrinėja Indijos ir kitų Azijos šalių kultūrą, religiją, budistinės mokyklos istoriją, įvairių kultūrų ir religijų sąveiką. Ar vakarų kultūros žmogui sunku perprasti budizmo esminius postulatus, kuo mums artima Rytų kultūra, gyvenimo būdo principai – apie tai rubrikoje „Be kaukių“ kalbamės su filosofu Audriumi Beinoriumi.

Ved. Jolanta Kryževičienė ir Giedrė Trapikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.