Ryto allegro. Migrantų integracija per kultūrą. Ko pasigendama šiandien?

Ryto allegro

2021.08.05 07:05

Ryto allegro. Migrantų integracija per kultūrą. Ko pasigendama šiandien?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Leidinio „Kultūros barai“ apžvalga.

Prasideda Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Didžiausias šio, 27-ojo, festivalio išskirtinumas – koncertai vyksta atvirose erdvėse ir yra nemokami.

Orvidų sodyboje-muziejuje vyks 5-ių valandų menų sintezė „AK*MUO“. Šis spektaklis-performansas – ketvirtasis aktorės, režisierės Ingos Stankaitytės kūrybinis darbas, šį kartą dedikuotas akmenų muziejaus įkūrėjui, skulptoriui Viliui Orvidui ir jo kultūriniam palikimui.

Austėja Masliukaitė, Bon Alog ir Justina Mykolaitytė VDA galerijoje „Artifex“ pristato parodą, apjungiančią kūrėjų požiūrius į subjektą ir jį supančią aplinką, žvelgia į šiandienos naikinimo ir formavimo procesus.

Pirmąkart vyksiančiame LRT Klasikos „Homo cultus“ festivalyje viena iš laukiančių diskusijų – apie Lietuvos ir Rusijos santykius. Ar tikrai abi šalys pasmerktos amžinai kovai? „Ryto allegro“ eteryje plačiau - diskusijos moderatorius doc. dr. Aurimas Švedas.

„Migrantų krizė“: pastebima, kad nesutarimus, nesusikalbėjimą tarp nuolatinių Lietuvos gyventojų ir pabėgėlių ypač didina kultūrinės integracijos ir galimybių išklausyti, išgirsti kitą pusę – migrantus – trūkumas. Ko pasigenda nevyriausybinės organizacijos?

Mykolo Drungos užsienio kultūros spaudos apžvalga.

Klaipėdoje prasideda tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Apie festivalio programą ir lėlių teatro dabartį bei perspektyvas pokalbis su Klaipėdos lėlių teatro ir festivalio vadove Aušra Juknevičiene.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.