Sveikata. Trečios COVID-19 skiepo dozės belaukiant nevertėtų pamiršti ir kitų infekcinių ligų – šalyje daugėja erkinio encefalito aukų

Sveikata

2021.08.04 16:30

Sveikata. Trečios COVID-19 skiepo dozės belaukiant nevertėtų pamiršti ir kitų infekcinių ligų – šalyje daugėja erkinio encefalito aukų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nebe pirmas mėnuo šalies medikai, virusologai ir mokslo bendruomenė ragina Vyriausybę kuo skubiau priimti sprendimą dėl trečiosios COVID-19 vakcinos dozės, kuri būtų prieinama ne tik rizikos grupėje esantiems pacientams, bet ir likusiai visuomenei, ypač tiems, kuriems nuo antrojo skiepo praėjo pusmetis ir daugiau. Į tokių asmenų gretas pirmiausia patenka medikai, slaugos ir globos namų darbuotojai, tai pat 70 metų ir vyresni gyventojai, kuriems plintančios naujosios koronaviruso atmainos kelia didžiausią pavojų. Ką apie tai mano Lietuvos Vyriausybė, pokalbis su premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais Živile Gudlevičiene.

Antroje laidos dalyje aptarsime erkinio encefalito keliamą pavojų. Šalies infekcinėse ligoninėse daugėja erkiniu encefalitu užsikrėtusių ir sunkiai sergančių pacientų ir dažniausiai tai yra neskiepyti žmonės. Kodėl lietuviai ignoruoja raginimą skiepytis, suvokdami, kad gyvena endeminėje zonoje, kur rizika užsikrėsti erkių platinamomis ligomis yra kelis kartus didesnė, nei likusiose Europos šalyse? Su kokiais sveikatos padariniais susiduria infekuoti pacientai – pokalbis su Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja dr. Daiva Radzišauskiene.

Laidos pabaigoje Nacionalinio transplantacijos biuro Transplantacijų koordinavimo skyriaus vedėjas Kęstutis Runkelė papasakos, kas ir kaip gali tapti organų donoru ir kokie nepagrįsti mitai vis dar gaubia šią sritį.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.