Panorama. Savivaldybės priešinasi siūlymui nebereikalauti atidirbti už socialines išmokas (su vert. į gestų k.)

Baltarusijos-Lietuvos pasienyje jau apgręžta apie 180 migrantų. Tokių veiksmų pasieniečiai ėmėsi po to, kai vidaus reikalų ministrė pasirašė įsakymą pasieniečiams neįleisti neteisėtai į Lietuvą vykstančių migrantų ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes. Teikiamos pataisos, pagal kurias pasienyje galės padėti ir kariai. Prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Seimui jas priėmus, iškart pasirašys.

Ukrainoje rastas nuo persekiojimo bėgusiems baltarusiams padėjusios organizacijos vadovo Vitalio Šyšovo kūnas. Ukrainos policija neatmeta žmogžudystės, inscenizuojant savižudybę, versijos. Pati organizacija „Baltarusijos namai Ukrainoje“ nužudymu kaltina Aliaksandro Lukašenkos režimą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengiasi uždrausti savivaldybėms ir seniūnijoms reikalauti, kad pašalpas gaunantys žmonės už gaunamas išmokas reguliariai tvarkytų aplinką ir nemokamai dirbtų kitus nuolatinio pobūdžio darbus. Kai kurios savivaldybės sako, kad pašalpas gaunantys žmonės degraduos.

Vaikai nuo 12 metų prieš naujų mokslo metų pradžią raginami skiepytis jau dabar. Virusologai primena – tam, kad susiformuotų imunitetas, turi praeiti atitinkamai laiko. Savivaldybės sako, kad paskiepytų mokyklinio amžiaus vaikų vis dar mažai.

Apie ketvirtadalis visų nelegaliai Lietuvos sieną kertančių migrantų neturi aštuoniolikos. Ekspertai sako, kad vaikus būtina jau dabar, nelaukiant rugsėjo, mokyti ir padėti integruotis. Švietimo ministerija teigia, kad turi praeiti adaptacinis periodas, vėliau planuojama pasitelkti nevyriausybines organizacijas, vaikus integruoti į mokyklas.

Individualią veiklą vykdantys smulkieji prekybininkai piktinasi paramos nukentėjusiems dėl karantino skirstymu. Kreipimąsi Vyriausybei ir Seimui parašę Kauno „Urmo“ prekybos miestelio prekeiviai stebisi likę vieninteliai negavę jokios paramos.

Rusijos teismas opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bendražygei Liubovei Sobol skyrė pusantrų metų laisvės apribojimo bausmę. Aktyvistė negalės palikti namų, dalyvauti masiniuose renginiuose bei išvykti iš Maskvos srities.

Kinijos valdžia Uhane pradeda visuotinį testavimą dėl koronaviruso. Žadama patikrinti visus 11 milijonų gyventojų. Tokio sprendimo imtasi mieste fiksavus 7 delta atmainos atvejus.

Klaipėdos universitete nuo šiol bus rengiami ir hipoterapijos specialistai. Su neįgaliais vaikais ir suaugusiaisiais, kineziterapeutai dirba pasitelkdami žirgus.

Po kaitrios liepos, rugpjūčio 2-oji – pirmoji festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ diena lietinga, pavakare, likus valandai iki atidarymo, organizatoriai jau pasirengę pirmajam seansui.

Vilniaus rotušėje atidaryta tapytojo Ričardo Garbačiausko paroda „Procesai“, kurioje menininkas atskleidžia dalį kūrybinio proceso ir atsako į klausimus, kaip gimsta abstrakcijos, kokia spalvos ir potėpio jungtis.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau