10–12. Kada karinės jūrų pajėgos teikia pagalbą civiliams?

10–12

2021.08.03 10:05

10–12. Kada karinės jūrų pajėgos teikia pagalbą civiliams?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pažintis su kolega: Darius Kuodis apie aktualijų laidų redaktoriaus darbą.

Projekto „LRT ieško sprendimų“ žurnalistai šįkart domisi migracijos tema. Kolegės Giedrės Trapikaitės pasakojime – Suomijos pavyzdys. Šalis prieš kelerius metus susidūrė su situacija, iš dalies panašia į tą, kurią dabar išgyvena Lietuva. Tuomet prieglobsčio prašytojų, atvykstančių per Rusiją, srautas sustabdytas priėmus dvišalį susitarimą. Žmonės apgyvendinti nedideliuose priėmimo centruose. Ar Lietuva galėtų sekti Suomijos pavyzdžiu?

Nardymo metu blogai pasijutusiam žmogui suteikta pagalba Karinių jūrų pajėgų barokameroje. Kaip veikia šios kameros ir ar dažnai karinės pajėgos teikia pagalbą civiliams?

Neseniai Lietuvoje pristatyta istoriko Arūno Bubnio monografija „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais“, kurią ekspertai vadina itin solidžia žydų gyvenimo Lietuvoje studija. Gabija Strumylaitė.

„Keturi milijonai“. Auditore Valonijos regionui Belgijoje dirbanti Sandra Uselytė sako, kad Belgijoje jaučiasi jau kaip namie ir apie Lietuvą po daugiau nei 10 gyvenimo metų šioje šalyje nebegalvoja. Ji juokiasi, kad Belgijoje atsidūrė per atsitiktinumą, už kurį atsakingas nepažįstamas pakeleivis autobuse, kai Sandra pirmą kartą vyko studijuoti į Antverpeną pagal „Erasmus“ mainų programą. Belgijoje gyvenančią Sandrą Uselytę kalbino kolegė Briuselyje Justina Ilkevičiūtė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.