Panorama. Rūdninkų poligone sukilo migrantai: prieš juos panaudota vandens srovė ir ašarinės dujos

Rūdninkų poligone įkurtoje migrantų stovykloje kilo neramumai. Jiems malšinti pasitelktos gausios policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų pajėgos, panaudotos ašarinės dujos. Reporteris Edvardas Špokas iš įvykio vietos pranešė, ar situacija stabilizavosi.

Į Lietuvą įvertinti padėties dėl migrantų oficialaus vizito atvykusi už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson žada europinę pagalbą: tiek žmogiškaisiais resursais, tiek pinigais. Tačiau Europa vargu ar galės finansuoti tvoros statybas.

Pasieniečiai už beveik 5,5 mln. eurų iš privačios įmonės išsinuomojo modulinių namų neteisėtai į šalį atvykusiems migrantams apgyvendinti.

Dalis iš šiuo metu Lietuvoje esančių neteisėtų migrantų, ekspertų vertinimu, liks gyventi šalyje. Todėl esą jau dabar reikia galvoti apie jų integraciją.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šalies institucijoms bus suteikti įgaliojimai imtis visų būtinų ir teisėtų priemonių užtikrinti nelegaliai sieną kertančių migrantų nepatekimą į Lietuvą.

Visiškai pasiskiepijusiems asmenims iš daugumos Europos Sąjungos šalių, įskaitant Lietuvą, taip pat Jungtinių Valstijų nuo šiandien atvykus į Didžiąją Britaniją nebereikia izoliuotis. Tačiau tebereikalingi du testai – vienas prieš išvykstant ir kitas atvykus.

Sveikatos apsaugos ministras džiaugiasi, kad praėjusi savaitė skiepijant buvo geriausia per paskutinius 2 mėnesius.

Iš Tokijo į Baltarusiją grįžti atsisakiusiai lengvaatletei Kryscinai Cimanouskajai Lenkija išdavė humanitarinę vizą.

Per gaisrus Turkijoje žuvo mažiausiai aštuoni žmonės. Ugniagesiams kovoti su liepsnomis padeda savanoriai, pagalbą atsiuntė Europos Sąjunga.

Nacionalinio dramos teatro spektaklio „Respublika“ keturiolika aktorių įvertinti naujoje – aktorių ansamblio – kategorijoje. Pasak spektaklio aktorių, pasiekimu jie vadina net ne patį laimėjimą, kuris be abejonės svarbus, o tai, kad jų siektas tikslas – sukurti bendruomenę, aktorių grupę kaip vienį, buvo pastebėtas.

Nidoje atidarytas Mizgirių gintaro muziejus. Čia lankytojų laukia potyrių kelionė susipažįstant su rečiausiais gintarais iš viso pasaulio.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau