Минский экспресс. Исторический диалог. Кому принадлежит память о Великом княжестве Литовском?

Минский экспресс. Исторический диалог. Кому принадлежит память о Великом княжестве Литовском?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Второй русскоязычный эпизод «Минского экспресса» посвящен Великому княжеству Литовскому и историческому диалогу двух народов: литовцев и белорусов. Какое место занимают история и наследие ВКЛ в самосознании и самовосприятии белорусов и литовцев? Является ли память об общем наследии источником общности или сопротивления?

Гости: Ректор Вильнюсского университета проф. Римвидас Петраускас, д-р Микола Волков, стажёр в Институте искусств Польской академии наук и научный сотрудник Европейского гуманитарного университета в Вильнюсе.

Ведущие: д-р Лауринас Йонавичюс, Максимас Милта

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuvą ir Baltarusiją jungia ne tik septyni šimtai kilometrų bendro pasienio, bet ir praktiškai septyni šimtai metų bendro valstybingumo, tiek savoje valstybėje, tiek svetimoje okupacijoje. Tačiau kuo iš tikrųjų gyvena Lietuvos artimiausi kaimynai? Kokia yra baltarusių pasaulėžiūra? Kas mus vienija, o kas -- skiria? Kaip galiausiai baltarusiai mato savo ateitį ir kaimynystę su Lietuva? „Minsko ekspresas“ yra Rytų Europos studijų centro Baltarusijos tyrimų programos tinklalaidė, kuri yra rengiama kartu su LRT Radijumi. Tinklalaidės epizodai yra lietuvių ir rusų kalbomis.

Kiti laidos epizodai

Minsko ekspresas / Минский экспресс

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.