Ryto garsai. Lietuva keisis vakcinomis su Norvegija – kiek šie mainai prisidės prie gyventojų vakcinavimo spartinimo?

Ryto garsai

2021.07.28 06:30

Ryto garsai. Lietuva keisis vakcinomis su Norvegija – kiek šie mainai prisidės prie gyventojų vakcinavimo spartinimo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Maestro Juozui Domarkui, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro garbės dirigentui, daugiau nei penkis dešimtmečius vadovavusiam šiam kolektyvui, šiandien sukanka 85-eri. Dirigentas, prieš beveik šešis dešimtmečius pakviestas vadovauti pagrindiniam simfoniniam orkestrui, itin anksti suformavo profesionalią ir raiškią interpretacinę manierą, kas buvo pastebėta iš karto ir vertinama iki dabar. Juozas Domarkas įvertintas daugeliu premijų, tarp jų ir aukščiausia Lietuvoje – Nacionaline kultūros ir meno premija.

Lietuva pasirašė susitarimą su Norvegija dėl vakcinų mainų. Kiek šie mainai prisidės prie šalių gyventojų vakcinavimo spartinimo? Komentuoja Sveikatos apsaugos ministerijos elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Prieš tris dešimtmečius, liepos 31-ąją, Medininkų pasienio poste omoninkai nužudė 7 Lietuvos pareigūnus. Tarp jų ir du ARAS pareigūnai – Algimantas Juozakas ir Mindaugas Balavakas. Apie specialiojo policijos būrio darbą kuriant valstybę pasakojo iki šiol tarnyboje dirbantis pareigūnas. Savo tapatybės nenorėjęs atskleisti vyras prisimena ir 1991-ųjų rugpjūčio 21-ąją, kai prie Seimo buvo rusų kariškių nušautas Artūras Sakalauskas. Tuomet jis sužeidė ir sulaikė vieną iš užpuolikų. ARAS pareigūnas prisimena ir Medininkuose nužudytus kolegas.

Užsienio naujienų apžvalga.

Lietuva atsidūrė pasaulinio kibernetinio saugumo reitingo dešimtuke. Kaip mūsų šaliai pavyko užimti tokią aukštą vietą ir ką atskleidžia reitingo vertinimas?

Verslo laikas.

Strateginių Seimo komitetų (Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir Gynybos) atstovai apie parlamentarų darbus kovojant su nelegalia migracija per Baltarusiją. Laima Andrikienė – Seimo Užsienio reikalų komiteto narė, Laurynas Kasčiūnas ir Nacionalinio saugumo bei gynybos komiteto narė, socialdemokratų partijos vicepirmininkė Dovilė Šakalienė.

Sporto naujienos.

Su karantino pabaiga baigėsi nemažos dalies žmonių meilė gyvūnams. Jie grąžina keturkojus prieglaudoms ar šiaip jais atsikrato, o pastarosios jau perpildytos ir nebegali priimti jų globoti. Tą patvirtina didžiausios Lietuvos gyvūnų prieglaudos: „Nuaras“, „Penkta koja“ ir kitos.

Savaitės komentaras. Autorė – apžvalgininkė, LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė.

Ved. Gabija Narušytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.