Gimtoji žemė. Pluoštinės kanapės: mitai, darbai ir perspektyvos Lietuvoje

Gimtoji žemė

2021.07.23 06:07

Gimtoji žemė. Pluoštinės kanapės: mitai, darbai ir perspektyvos Lietuvoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Seimui pritarus viso pluoštinės kanapės augalo perdirbimui, augintojai sako, kad tai didelis žingsnis į priekį. Šilutės rajono ūkininkas Algimantas Leščinskas džiaugiasi, kad neatsisakė auginti vertingo augalo ir išlaukė palankesnių auginimo ir perdiribimo galimybių.

Liudas Gaivelis – jaunas žmogus, keliaujantis tarp miesto ir kaimo. Gyvena Vilniuje, dirba Ukmergės rajono ūkyje, o Širvintų rajone turi 5 ha žemės ir augina uogas. Ko trūksta, kad pasiliktų kaime?

Liepos viduryje Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta paroda, kurios objektu tapo kaimo žmogus, jo darbai ir gyvenimas skirtingose santvarkose. Ką apie kaimo žmonių gyvenimą byloja surinkta kraštotyros medžiaga?

Ved. Rūta Katkevičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.