Dešimt balų. Kaip pandemija keičia specialistų poreikį ir kiek į tai turėtų atsižvelgti abiturientai, planuojantys savo karjerą?

Dešimt balų

2021.07.22 16:30

Dešimt balų. Kaip pandemija keičia specialistų poreikį ir kiek į tai turėtų atsižvelgti abiturientai, planuojantys savo karjerą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Abiturientai jau žino daugumos savo valstybinių brandos egzaminų rezultatus, kurie reikalingi stojant tiek į Lietuvos, tiek į užsienio šalių aukštąsias mokyklas.

Kiek verta, sužinojus rezultatus, kurių vieni gavo didesnius nei tikėjosi, o kiti gerokai žemesnius nei kad turėjo metiniuose trimestruose, koreguoti studijų pasirinkimus?

Be to, nuo pandemijos pradžios pamatėme, kad vieni, iki pandemijos buvę itin paklausūs specialistai, nustojo paklausos, neteko darbo, jiems teko gyventi iš pašalpų, ypač turizmo, restoranų bei kitų laisvalaikio ir pramogų paslaugų teikėjams, tuo tarpu medikų, inžinierių, duomenų analitikų, programuotojų poreikis buvo, atrodo, nepasotinamas.

Ar šių specialistų poreikis buvo tik trumpalaikis ar šios tendencijos išliks ir pasibaigus pandemijai?

LRT RADIJO švietimo laidoje dalyvauja: Rita Karavaitienė, „CV-Online“ marketingo vadovė.

Ved. Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.