97-erių tenisininkas nežada atsisveikinti su rakete: svajoja sulaukti 100 metų ir susirungti su Federeriu

LRT.lt

2021.07.21 13:00

Ukrainiečiui Leonidui Stanislavskiui sunku atrasti varžovų savo amžiaus grupėje – 97-erių vyras mėgėjiškai tenisą žaidžia jau daugiau nei pusę amžiaus. Amžius vyrui nesutrukdė dalyvauti čempionatuose ir pasipriešinti jaunesniems varžovams, nors tenka pripažinti -bėgioti po teniso kortą sunkiau, nei prieš dešimtmetį. Leonidas buvo 30-ies, kai kolega jį supažindino su šia sporto šaka – nuo tos dienos vyras tris kartus per savaitę treniruojasi savo gimtame mieste Charkove, Ukrainoje. Pasiekęs Guinnesso rekordą kaip vyriausias pasaulyje teniso žaidėjas, vyras ruošiasi po metų vyksiančiam senjorų čempionatui Ispanijoje. Po vyro kreipimosi, į varžybas buvo pridėta amžiaus kategorija nuo 90 metų.

„95-erių jaučiausi daug geriau nei dabar – 97-erių sunku net vaikščioti. Žmonės iki 70-ies sako, „Ačiū Dievui, išgyvenau dar vienerius metus“. Tarp 70-ies ir 90-ies - „Ačiū Dievui, išgyvenau dar vieną mėnesį“. Kai esi tarp 90-ies ir 95-erių, skaičiuoji kiekvieną dieną. Ačiū Dievui, išgyvenau dar vieną dieną. Aš skaičiuoju kiekvieną dieną ir sakau: „Ačiū Dievui, kad išgyvenau dar vieną dieną, – pasakoja vyras.

Leonido teigimu, jo ilgaamžiškumo paslaptis – genai ir reguliarus sportas. Be teniso, vyras yra plaukimo ir slidinėjimo mėgėjas, be to, svajoja apie šuolį parašiutu. Kalbėdamas apie svajones, vyras teigia, kad nori nugyventi bent 100 metų ir galėti aktyviai žaisti tenisą, taip pat – susiremti su Rogeriu Federeriu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.