Lietuvos diena. Prezidentūra griežtai kritikuoja Seimo priimto įstatymą, sugriežtinantį sąlygas migrantams

Lietuvos diena

2021.07.20 13:05

Lietuvos diena. Prezidentūra griežtai kritikuoja Seimo priimto įstatymą, sugriežtinantį sąlygas migrantams

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis sako, kad valstybės vadovas dar nėra apsisprendęs pasirašyti ar vetuoti praėjusią savaitę Seimo priimtą Užsieniečių teisinės padėties įstatymą. Patarėjas griežtai kritikuoja projektą teigdamas, kad juo turbūt pažeidžiamos žmogaus teisės. Komentuoja: Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Vytautas Raskevičius ir Vilniaus universiteto partnerystės profesorius, advokatas Algimantas Šindeikis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šiandien susitiko su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovais ir aptarė migrantų apgyvendinimo sąlygas Lietuvoje. Beje pasieniečiai sulaikė dar 41 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusį migrantą, o išvis šiemet jų sulaikyta jau 2 158. Išsamiau – Lietuvos Raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė Kristina Meidė, Varėnos rajono meras Algis Kašėta.

Tarptautinis LRT tyrimas rodo, kad Lietuvoje surinkta vandens filtravimo įranga galėjo atsidurti Kryme pastatytose jėgainėse. Kaune veikianti bendrovė „Run Engineering“ eksportavo įrangą į Rusijos įmonę, stačiusią dvi Krymo jėgaines. Prieš kelerius metus Kauno bendrovei buvo atsisakyta išduoti eksporto licenciją, tačiau prekės, kaip rodo tyrimo surinkti duomenys, ir toliau keliavo į Rusiją. Pasakoja Rūta Juknevičiūtė.

„Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas šiandien rengiasi pakilti į kosmosą jo įkurtos kompanijos „Blue Origin“ erdvėlaiviu „New Shepard“. Tai bus pirmoji kelionė, kai komerciniame erdvėlaivyje kosminę erdvę pasieks vien civilių įgula. Joje – pats Bezosas ir jo brolis, taip pat ir vyriausias bei jauniausias visų laikų keliautojai į kosmosą – 82-iejų pilotė ir 18 metis fizikos studentas iš Nyderlandų. Skrydis truks apie 11 minučių – erdvėlaiviui pasiekus kosmoso erdvę, keleiviai kelias minutes patirs nesvarumo būseną, tada grįš į pakilimo taką.

Portalo „Aviacijos pasaulis“ apžvalgininkas Saulius Lapienis.

Užsienio naujienos. Lukas Kivita.

Sporto naujienos. Tautvydas Meškonis

Ved. Liepa Želnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.