Ryto garsai. Ar pažeidiamos žmogaus teisės, jeigu valstybė ragina testuotis arba skiepytis nuo COVID-19?

Ryto garsai

2021.07.20 06:30

Ryto garsai. Ar pažeidiamos žmogaus teisės, jeigu valstybė ragina testuotis arba skiepytis nuo COVID-19?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tokijo žaidynės bus tikrai neįprastos, vyks COVID –19 pandemijos apsuptyje, dėl to jų gyvai nestebės žiūrovai, o taip pat bus ir kitų ypatumų – „Covidinių“ žaidynių ypatumus aptaria LRT.lt sporto žurnalistai Martynas Nesavas ir Paulius Cubera.

Tarptautinis LRT tyrimas rodo, kad Lietuvoje surinkta vandens filtravimo įranga galėjo atsidurti Kryme pastatytose jėgainėse. Kaune veikianti bendrovė „Run Engineering“ eksportavo įrangą į Rusijos įmonę, stačiusią dvi Krymo jėgaines. Prieš kelerius metus Kauno bendrovei buvo atsisakyta išduoti eksporto licenciją, tačiau prekės, kaip rodo tyrimo surinkti duomenys, ir toliau keliavo į Rusiją. Pasakoja Rūta Juknevičiūtė.

Vakcinų pasirinkimo teisė. Advokatas Karolis Rugys.

Užsienio įvykių apžvalga. Lukas Kivita.

Kaimynams latviams nutarus, kad nepasiskiepijusius sveikatos apsaugos, socialinės globos ir švietimo įstaigų darbuotojus darbdaviai galės atleisti iš darbo, priemonių skatinti vakcinaciją imasi ir kitos šalys. Netekti darbo grės ir vakcinos atsisAkiusiems 73878 darbuotojams Prancūzijoje ir Graikijoje, tuo metu kaimyninėje 698 skiepijimas skatinamas loterija. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Specialistai pastebi smarkiai išaugusį lietuvių emigrantų susidomėjimą galimybėmis sugrįžti ir įsikurti Lietuvoje. Statistikos departamento duomenimis, pernai į Lietuvą sugrįžo beveik 21 tūkst., šiemet per pusę metų – 11 tūkstančių Lietuvos piliečių. Emigrantus konsultuojantys specialistai sako, kad grįžtantys aktyviai domisi sąlygomis įkurti verslą mažesniuose Lietuvos miestuose.Plačiau – Daumantas Butkus.

Švietimo aktualijos. Studijoje – Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Tiesiogiai iš 7–osios Nacionalinės ekspedicijos Edvardas Kubilius.

Savaitės komentaras. Autorė – LRT apžvalgininkė Liepa Želnienė.

.

Ved. Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.