Lietuvos diena. Kodėl 12-15 m. amžiaus vaikai vangiai skiepijami?

Lietuvos diena

2021.07.19 13:05

Lietuvos diena. Kodėl 12-15 m. amžiaus vaikai vangiai skiepijami?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lėtėjant skiepijimui nuo koronaviruso Vilniuje nuo rugpjūčio uždaromas skiepijimo centras „Litexpo“ parodų rūmuose. Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, dabar Vilniuje skiepijama keturis kart mažiau žmonių nei gegužę, kai per parą buvo paskiepijama po 10 000 žmonių. Skiepijimas Vilniuje bus organizuojamas mobiliuose centruose, vaistinėse ir poliklinikose.

Vaikai nuo 12-os metų Comirnaty vakcina Lietuvoje skiepijami nuo birželio vidurio – taigi maždaug mėnesį. Amžiaus grupėje nuo 12-os iki 15-os metų paskiepyta apie 11-ka procentų gyventojų. iki naujų mokslo metų lieka pusantro mėnesio, o epidemiologai perspėja, kad sergamumas koronavirusu, plintant DELTA viruso atmainai, artimiausiu metu tik augs. Apie priežastis, kodėl vaikai skiepijami vangiai ir kaip vangus skiepijimas paveiks mokymosi procesą rudenį: Premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė ir Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas.

Anglijoje nuo šios dienos atlaisvinama dalis suvaržymų pandemijos valdymui. Vietos mokslininkai šį sprendimą vertina skeptiškai. Pasak Opozicinės Leiboristų partijos atstovo sveikatos klausimais Džonatano Ašvorto, toks atsivėrimas kelia grėsmę pasaulinei sveikatai. Iš Jungtinės karalystės, kurioje gyvena apie ketvirtį milijono lietuvių, į Lietuvą pilnai nuo koronaviruso paskiepyti asmenys gali atvykti be ribojimų. Tuo metu iš Lietuvos į didžiąją Britaniją atvykusiems asmenims privaloma izoliuotis ir tirtis, nepaisant to, ar asmuo pasiskiepyjęs, ar ne. TIK Jungtinėje Karalystėje nuolat gyvenantiems asmenims, grįžtantiems į Jungtinę Karalystę iš geltono sąrašo valstybių grįžus izoliuotis neprivaloma. Apie skirtingas taisykles kelionėms ir kokią įtaką tai gali turėti koronaviruso plitimui - Pasaulio sveikatos organizacijos pasiuntinys Europai Vytenis Andriukaitis ir Londone gyvenanti ir dirbanti Viktorija Rinkevičiūtė.

Į Kauno intermodalinį terminalą šiandien atvyko pirmasis krovininis traukinys iš Europos. Atvykus kroviniui iš Nyderlandų, terminalas oficialiai tapo toliausiai į Rytus nutolusiu Europos geležinkelių tašku, kurį europinėmis vėžėmis gali pasiekti krovininiai traukiniai. Šio - reikšmingo projekto „Rail baltica“ etapo pristatymą Kaune stebėjo kolegė – LRT žurnalistė Kristina Karlonė.

Baltijos jūrą šiandien paleisti pirmieji Lietuvos jūrų muziejuje slaugyti ruoniukai. Pavasarį į specialistų rankas patekę ruonių jaunikliai buvo nusilpę, sirgo įvairiomis ligomis. Dabar, sustiprėję ir priaugę svorio jie grįžta į jūrą, kurioje, tikimasi, jiems pavyks išgyventi. Plačiau - apie tai, kaip ruoniukai palydėti į jūrą, papasakos kolega Paulius Selezniovas.

Sportas. Tautvydas Meškonis

Ved. Vaida Zakarkienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.