Labas rytas, Lietuva I d. Kviečia statyti ne sienas, o tiltus: prieglobstį Lietuvoje gavusiems užsieniečiams integruotis padės savanorės šeimos

Europos jaunimo sklandymo čempionatas. Po ketvirtį amžiaus trukusios pertraukos vėl organizuojamas Europos jaunimo sklandymo čempionatas. Kadangi idėja atgaivinti šias varžybas kilo lietuviams, jos čia ir organizuojamas. Apie jaunųjų sklandytojų siekius – reportaže.

Rami mankšta per karščius. Nuo kaitros esame apsnūdę ir vangūs. Tačiau tai nėra priežastis pamiršti rūpintis savo sveikata. Paruošėme jums kelis pratimus, tinkamus atlikti net ir per karščius.

Vilniuje – šviečiančių kūrinių paroda. Šviečiančių objektų paroda „Deus Ex Machina“ kviečia pažvelgti į besikeičiantį pasaulį. Parodos autorius Adomas Vasiliauskas perteikia šiandieninio žmogaus nerimą ir leidžia susipažinti su technologijų įtaka mūsų kasdienybei.

Kalendorius. Šią dieną lygiai prieš 75 metus įvyko pirmasis Marilyn Monroe bandymas vaidinti kine. Vėliau ji sudarė sutartį su kino kompanija. Šįryt „Kalendoriaus“ žaidime klausėme jūsų: koks buvo tikrasis šios aktorės vardas?

Kosmoso įtaka pasaulio ekonomikai. Po to, kai britų milijardierius Richardas Bransonas iš kosmodromo JAV Naujosios Meksikos valstijoje bendrovės „Virgin Galatic“ erdvėlaiviu pakilo į kosmosą bei po skrydžio saugiai grįžo į žemę, vis garsiau kalbama apie kosmoso ekonomiką ir būsimus skrydžius. Apie tai kosmoso daromą įtaką pasaulio ekonomikai pasakojo žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Prieglobstį gavę pabėgėliai ieško draugų. Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ ieško šeimų, kurios padėtų į visuomenę inegruotis Lietuvoje prieglobstį gavusiems užsieniečiams. „Caritas“ kviečia statyti tiltus, o ne sienas, vykdyti kultūrinius mainus ir keisti požiūrį į pabėgėlius. Apie šią programą plačiau pasakojo Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovės Regina Krukonienė ir Renata Maciuskaitė-Zujienė.

Lietuvos olimpiečiai: Airinė Palšytė. Olimpiečių skiltyje – viena iš labiausiai patyrusių Lietuvos sportininkių, Europos čempionė ir šalies rekordininkė Airinė Palšytė. Londono ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse į finalą patekusi šuolininkė į aukštį džiaugiasi atsikračiusi pora metų ją kamavusios traumos ir neslepia, kad Tokijuje kartelę sau kelia dar aukščiau.

I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau