Organizatoriai apie naujus COVID-19 atvejus olimpiniame miestelyje: nėra tokio dalyko kaip „nulis rizikos“

Tokijo olimpiados organizatoriai sekmadienį (liepos 18 d.) pranešė apie tris naujus COVID-19 infekcijos atvejus tarp sportininkų.Kartu organizatoriai pranešė apie 10 naujų atvejų, susijusių su olimpinėmis žaidynėmis, įskaitant žiniasklaidą, rangovus ir kitą personalą.

Tarptautinio olimpinio komiteto nario iš Pietų Korėjos testas, nusileidus Tokijuje, buvo teigiamas. Ryu Seung-minas, buvęs olimpinis sportininkas, buvo pasiskiepijęs. Todėl tai rodo infekcijos riziką net ir skiepytiems dalyviams.

„Nėra tokios tokio dalyko kaip nulis rizikos“, – sekmadienį per spaudos konferenciją sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) olimpinių žaidynių vykdantysis direktorius Christophe'as Dubi.

„Tačiau gyventojų maišymasis yra nepaprastai apribotas, neįtikėtinai ribotas. Ir mes galime užtikrinti, kad perdavimas tarp skirtingų grupių yra beveik neįmanomas, bet pabrėžiu „beveik“, – pridūrė jis.

„Tokyo 2020“ organizacinio komiteto atstovė spaudai Masa Takaya sakė, kad du sportininkai, kurių rezultati buvo teigiami, yra iš tos pačios šalies ir tos pačios sporto šakos.

Infekcijos lygis didėja tarp visų sostinės gyventojų ir keturias dienas iš eilės viršija 1000 naujų atvejų. Apklausos rodo, kad daugelis japonų nepritaria žaidynių organizavimui dėl užsieniečių antplūdžio.

„Mes norime būti tikrai nepriekaištingi ir dėl to nuolat stengiamės ir tai darome, kad žaidynės būtų saugios dalyviams ir Japonijos gyventojams“, – sakė Dubi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau