Pasaulio 5. „Šalin diktatūrą“: antivyriausybiniai protestai Kuboje

Pasaulio 5

2021.07.18 12:10

Pasaulio 5. „Šalin diktatūrą“: antivyriausybiniai protestai Kuboje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antivyriausybiniai protestai Kuboje – neeiliniai. Tokio masto demonstracijų, apimančių ne tik sostinę Havaną, bet ir daugumą kitų regionų, šalis nematė nuo pat komunistinį režimą į valdžią atvedusios revoliucijos laikų.

Įvykio beprecedentiškumas verčia svarstyti – ar nacionalinio masto demonstracijos reiškia gilesnį kubiečių nepasitenkinimą komunistų partijos valdymu? Ar demonstracijos gali tapti kartosis? Koks kiti tarptautinės arenos žaidėjų – JAV, Rusijos ir kitų - vaidmuo?

Laidos pašnekovai: Floridos tarptautinio universiteto Kubos tyrimų instituto profesorius, antropologas Jorge Duany, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja, Dr. Ieva Giedraitytė.

Ved. Lukas Kivita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.