Draugystė veža. Jaudinantis pokalbis ypatingoje vietoje: tu gali dalintis tik tuo, ką turi!

Draugystė veža

2021.07.17 16:30

Draugystė veža. Jaudinantis pokalbis ypatingoje vietoje: tu gali dalintis tik tuo, ką turi!

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tai jau antroji laida, kuri įrašyta jau antrą savaitę vykstančio unikalaus projekto „Mums pakeliui“ metu, po kvepiančiomis liepomis. Šį kartą – Kėdainių rajone, Paberžėje. Aštuntąją žygio dieną „Draugystė veža“ iniciatyvos „Mums pakeliui“ žygeiviai išgirdo dar vieną Piligrimų kelio kodekso sentenciją: „Tu gali dalintis tik tuo, ką turi“. Tad šiame kelio etape ir lydi pamąstymai apie dalijimąsi gerumu, kuklesne ar turtingesne patirtimi, išgyvenimais ir džiaugsmu.

Laidoje kalbamės su prie žygeivių prisijungusiais svečiais iš Tauragės krašto, Lauksargių globos namų. Tai žygeiviai, kurie savo atvykimu sujaudino iki ašarų. Vyriausiai žygeivei Bronelei – 88, jaunesnio nei 67 nėra. Visą etapą – daugiau nei 20 km įveikė Antanas Vasilevas ir Lauksargių globos namų užimtumo specialistė Edita Gaižauskienė. Laidoje taip pat įspūdžiais dalinasi Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė ir Antanina Dilbienė, kuriai jau aštuoniasdešimt penkeri.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė sako, nors jų bendruomenė maža, bet yra ir visuomenės dalis: „Kuo mes galim dalintis? Dalinamės patirtimi, išmintimi, gera nuotaika, bendryste, šypsena, medžio šakele atsiginti nuo vabzdžių... Stengiamės visose iniciatyvose dalyvauti, kur tik leidžia mūsų jėgos“.

Pokalbis apie išmintį, gerą nuotaiką, bendrystę, apie tai, koks svarbus yra kiekvieno mūsų kelias ir gerumą bei gerą nuotaiką, kurios pašnekovams netrūksta.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.